google.com, pub-7519642569170682, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Paznokciowe pomysly - Jak dbać o dłonie i paznokcie - Paznokciowe pomysły
niedziela, 31 stycznia 2016

Paznokciowe pomysly - Jak dbać o dłonie i paznokcie

Moja metoda którą stosuje jest bardzo wygodna, a dlaczego tak piszę ?
Wygodna bo nie przeszkadza nam w wykonywaniu czynności w domu przed komputerem i innych.Potrzebujemy:

*olej rycynowy który świetnie działa na paznokcie,
       i to jest najważniejszy i podstawowy składnik,
resztę jaką dodałam to moja inwencja,
Wy dodajcie co znajdziecie w domu
np: krem, oliwka dla dzieci, masło do ciała, balsam do ciała, mleczko do ciała, itd
* rękawiczki jednorazowe foliowe (takie jak są dodawane przy farbach do włosów)
* ciepłe rękawiczki bądź to zimowe, bądź bawełniane, przy czym w tych drugich możemy spać z całą miksturą ale bez foliowych.

Filmik
instruktażowy zamieszczam tutajKąpiel w olejkach.

Podgrzej 1/2 szklanki olejku do kąpieli z ½ szklanki wody w wysokiej temperaturze w mikrofalówce przez 30 sekund. Przelej miksturę do miseczki i zanurz w niej dłonie lub stopy na 10-15 minut by zmiękczyć naskórek lub nagniotki. Po 15 minutach wyjmij i dokładnie wysusz. Użyj tarki do stóp, aby zetrzeć zrogowaciałości, a pilnikiem spiłuj ładnie paznokcie, nadając im pożądany kształt. Następnie wetrzyj krem nawilżający. Wcieraj go dopóki się całkowicie nie wchłonie.


Dodatkowe rady

1.Spożywaj wymagane ilości witamin w pożywieniu, albo przyjmuj preparaty witaminowe głównie bogate w witaminę B, wapno i białko.

2. Zakładaj rękawice ochronne każdorazowo do sprzątania, mycia naczyń, pracy w ogrodzie i przy wszystkich czynnościach przy których twoje dłonie narażone są na działanie środków chemicznych.

3. Nakładaj na paznokcie odżywkę, najlepiej taką która nie zasycha. Wmasowuj ją w paznokcie i skórki np. przed pójściem spać przynajmniej raz w tygodniu.

Mam tu na myśli własne mikstury typu olejek rycynowy, balsam, oliwka dla dzieci to wszystko co napisałam wyżej jak ja dbam o swoje dłonie i paznokcie.

4. Obcinaj skórki raz na tydzień, wcześniej je nawilżając kremem. Używaj cążków lub nożyczek przeznaczonych do skórek. Jeżeli nie chcesz wycinać, podciągaj patyczkiem.

5. Piłuj paznokcie a nie obcinaj.

6. Jeżeli malujesz paznokcie, pozwalaj im czasem odetchnąć. Najczęściej jak to tylko możliwe pozostawiaj je nagie, aby mogły pooddychać. Im częściej są bez lakieru tym mniej się przesuszają i rozdwajają.

0 komentarze

Prześlij komentarz