google.com, pub-7519642569170682, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Paznokciowe pomysly - Hybrydy krok po kroku - Paznokciowe pomysły
wtorek, 22 marca 2016

Paznokciowe pomysly - Hybrydy krok po kroku

"krok po kroku" jak wykonać samodzielnie manicure hybrydowy. Nie jest to bardzo trudne, ale wymaga ćwiczeń i nabrania wprawy jak również więcej czasu niż przy tradycyjnym malowaniu paznokci i uwagi.

Zacznijmy od podstaw co jest nam potrzebne:
1. lampa - dostałam w prezencie lampę UV,36w
ale są również ledowe, wybór lampy zależy od was.
O różnicach lamp zrobię osobny post.
2. cleaner
3.waciki bezpyłowe
4. aceton,
5. polerka do hybryd
6. base/top
7. lakier hybrydowy


 Jeśli to wszystko macie to zabieramy się do pracy.

Zaczynamy jak zwykły manicure czyli obcinamy pazurki, piłujemy i odsuwamy skórki (ewentualnie wycinamy je) następnie dokładnego zmatowienia płytki paznokci bloczkiem polerskim zwróćmy uwagę aby zrobić to dokładnie. Na wypolerowanej płytce hybryda będzie się gorzej trzymała a nawet może się kurczyć w trakcie utwardzania.Za pomocą dużego nie potrzebnego już nam puchatego pędzla pozbywamy się z płytki paznokcia pyłu powstałego w wyniku ścierania bloczkiem. Następnie przemywamy paznokcie odtłuszczaczem lub acetonem. Jeżeli mamy wyjątkowo tłustą i problematyczną płytkę warto dodatkowo zastosować primer kwasowy lub bezkwasowy - pamiętając jednak, że bardziej niszczy paznokcie.

Na przygotowaną płytkę nakładamy cienką dosłownie cieniuteńką warstwę bazy im cieniej tym lepiej i starajmy się nałożyć bazę jak najdokładniej uważając, aby nie zalać skórek i pokrywając także krawędź paznokcia. Jeśli coś nam nie wyjdzie nie należy się tym martwić ponieważ dopóki nie utwardzimy w lampie to będziemy mogły poprawiać czy to zalane skórki czy nierówności wystarczy zmyć i zacząć od nowa. Pod utwardzoną na skórkach hybrydą łatwiej dochodzi powietrze i skraca się czas jej żywotności. Utwardzamy paznokcie w lampie (w przypadku lamp uv świetlówkowych 2 minuty).
Nakładamy pierwszą cienką warstwę koloru i utwardzamy ją w lampie. Jeśli jedna warstwa to za mało bo np lakier nie ma dobrego krycia to po utwardzeniu w lampie pierwszej możemy nałożyć drugą warstwę i znowu wkładamy łapki do lampy na 2 minuty. Pamiętajmy, żeby nakładać cienkie warstwy, bo jeśli przesadzimy z grubością to oprócz tego że faktycznie będzie lepsze krycie to uzyskamy nienaturalnie gruby i nieestetyczny paznokcie.


Ciężko jest przestawić się na inny tryb. Przy tradycyjnych lakierach do paznokci zdarzało mi się że malowałam grubą warstwą po to, aby uzyskać lepsze krycie. W przypadku hybryd trzeba nałożyć więcej warstw ale proponuje nie więcej jak 4 oczywiście polecam eksperymenty. Hybrydy nosimy 2-3 tygodnie więc musimy zrobić to dobrze, przy tradycyjnym lakierze zmieniałam kolor co 3-4 dni.Kiedy jesteśmy już zadowolone z koloru ostatnią warstwą jest top czyli lakier nawierzchniowy, który utrwali hybrydę i nada jej odpowiedni połysk. I znowu wkładamy pazurki do lampy na 2 minuty.Ostatnim krokiem jest przemycie warstwy dyspersyjnej, tej lepkiej warstwy cleanerem. Polecam wtarcie w skórki oliwki. I tyle. Od tego momentu możemy robić absolutnie wszystko i nie zobaczymy żadnego odprysku, czy starcia końcówek.

Jak same widzicie nic trudnego. Wiadomo, trzeba trochę poćwiczyć żeby dojść do perfekcji. Mówi się że, trening czyni mistrza. Pamiętajmy także, że lakiery hybrydowe są różnych producentów i mogą się różnić konsystencją czy sposobem wykonywania, ale generalne zasady wykonania manicure są takie same.

Jeszcze jedna uwaga albo dwie
po 1 kolor biały i czarny utwardza się dłużej, można naświetlić  do 2-3 razy jeśli mamy timer w naszej lampie.
po 2 najczęściej ale nie zawsze producenci zaznaczają które lakiery są do jakich lamp czy led czy uv, warto zapytać sprzedawcę.


semilac

kolory semilac

Spójrzcie na zdjęcie ulotki lakierów Semilac
przy niektórych jest żarówka a przy niektórych gwiazdka.

Żarówka oznacza że to są kolory neonowe i wymagają białego podkładu 

Zegarek  że wymaga podwójnego naświetlania

* że jest to kolor transparentny


0 komentarze

Prześlij komentarz