google.com, pub-7519642569170682, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Paznokciowe pomysly - Jak dobrać kształt paznokcia - Paznokciowe pomysły
środa, 9 marca 2016

Paznokciowe pomysly - Jak dobrać kształt paznokcia

Piękne, zdrowe paznokcie to nasza wizytówka, dlatego my kobiety musimy poświęcać im dużo uwagi. Nie chodzi tylko o dobranie odpowiedniego lakieru do paznokci, czy o fantazyjne techniki zdobnicze. Kształt paznokcia w największym stopniu decyduje o jego atrakcyjności. Jeżeli nie wiesz, jaki kształt paznokcia najlepiej prezentowałby się na twojej ręce, mam kilka rad i umieszczam je poniżej.

Czytamy a na koniec pilnik w dłoń dziewczyny!

Obłączek (lunula, rąbek) prawdę ci powie!

Jest kilka możliwości, którymi możesz się zasugerować, stawiając na okrągłe lub kwadratowe paznokcie. Mogłoby się wydawać, że z dłońmi możesz zrobić wszystko, na co tylko masz ochotę, tymczasem do naturalnego rozmiaru i szerokości twoich paznokci pasują tylko konkretne kolory lakieru i określony kształt.


Generalnie wyróżniamy cztery podstawowe kształty paznokci:


 • okrągły,
 • kwadratowy,
 • owalny,
 • spiczasty. 
Każdy z nich pasuje do innego rodzaju dłoni. Bardzo ważnym elementem budowy paznokcia, który ułatwia dobór właściwego kształtu płytki, jest właśnie obłączek (lunula).
Jest to jaśniejszy obszar w kształcie półksiężyca znajdujący się tuż przy skórce wokół paznokcia.


Zasady są proste:

 • jeżeli twój obłączek jest zaokrąglony, taki sam powinien być kształt paznokcia,
 • jeśli twój obłączek jest kwadratowy paznokcie powinny być piłowane na kwadratowo.

A jeśli nie obłączek? 
Może się zdążyć, że nie mamy lunuli i jak w tedy dobrać nasz kształt? Warto w tedy przyjrzeć się linii skórek przy dolnej krawędzi paznokcia. Bardzo często najbardziej odpowiedni dla dłoni kształt paznokci to taki, który naśladuje kształt linii skórek. Nie jest to jednak reguła, która sprawdzi się w każdym przypadku. Paznokcie powinny być przede wszystkim wygodne w noszeniu i w utrzymaniu ich w dobrej kondycji.

Budowa płytki paznokcia i palców a kształt paznokci.

Rodzaj płytki paznokcia ma duży wpływ na wybór jego kształtu.
 1. Jeżeli jesteś posiadaczką krótkiej, szerokiej płytki, powinnaś piłować paznokcie na kwadratowo.
 2. Jeżeli jesteś posiadaczką długiego paznokcia najlepiej zaokrąglić.
 3. Jeżeli jesteś posiadaczką paznokcia długiego i wąskiego świetnie prezentuje się spiczasta końcówka.
 4. Wyjątkiem jest kształt owalny, który pasuje do niemal każdego rodzaju paznokcia.
 5. Dość nietypową sytuacją jest posiadanie paznokci różnego kształtu, wtedy najlepiej sprawdza się opiłowanie ich na kwadratowo. 
Na koniec ostatni aspekt który należy brać pod uwagę!

Palce - kochane Panie, nasze palce i ich budowa! 
Niezwykle ważna w doborze idealnego kształtu samego paznokcia jest budowa i kształt palców dłoni. I tak:
 • Posiadaczki długich, wąskich paluszków powinny wybierać kwadratowy kształt paznokcia.
 • Posiadaczki paluszków krótkich niech wybiorą kształt szpiczasty który optycznie wydłuży krótsze palce.
 • Posiadaczki palców szerokich, warto by pozostawiły na zaokrąglone końcówki, a paznokcie lepiej by były krótkie.
Typy, kształty paznokciKwadratowe

Kwadratowy kształt paznokci jest bardzo popularny.
Najbardziej nadaje się do zrobienia francuskiego manicure, który jest odpowiedni na prawie każdą okazję.
Warto zwrócić uwagę, że ten kształt najlepiej wygląda przy średnich oraz długich paznokciach.

Ma jednak swoje wady gdyż paznokieć narażony jest na zadarcia.
Aby utwardzić kwadratowe paznokcie i zabezpieczyć je przed zniszczeniem możesz nałożyć powłokę hybrydową lub żelową, która skutecznie ochroni go przed uszkodzeniem/zniszczeniem. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że kształt kwadratowych paznokci nie jest polecany dla paznokci szerokich i krótkich, ponieważ optycznie skraca i pogrubia palce.

Kwadratowe z zaokrągleniem
Podobnie jak kształt kwadratowy, kształt kwadratowy z zaokrągleniem paznokcia będzie się doskonale nadawał do zrobienia francuskiego manicure. Jest to połączenie wyglądu klasycznego i popularnego kształtu paznokcia z wysmuklającym zaokrągleniem na końcu. Takie ukształtowanie pasuje do wszystkich typów paznokci i nadaje im najbardziej naturalny wygląd. Dodatkowym atutem jest to, że w miarę niszczenia się boczków paznokcia można je delikatnie przypiłować i nadać im delikatnie bardziej owalny kształt.

Szpiczaste

Kształt ten nie jest polecany dla wszystkich. Bardzo popularny w Azji. Osoby które mają słabe paznokcie lub muszą w ciągu dnia wykonywać dużo prac ręcznych, nie będą z tego kształtu zadowolone. Na pewno na trudności też narażone będą osoby noszące soczewki kontaktowe. Szpiczasty kształt paznokci warto zabezpieczyć przed uszkodzeniami preparatami wzmacniającymi a na co dzień stosować lakiery żelowe lub hybrydowe ponieważ taki kształt paznokcia chyba najłatwiej utracić. To najbardziej niepraktyczny kształt na co dzień i szkoda bo jest bardzo efektowny.

Kształt pestki migdała
Płytka paznokcia ukształtowana w migdał ma wiele zalet i wiele kobiet decyduje się na ten kształt i co najważniejsze bardzo go lubi. Przede wszystkim ten kształt sprawia, że masze palce będą wyglądały na smuklejsze i a dłonie na bardzo delikatne.
Przy kształcie migdała nie widać przyrostu paznokcia. Aby utrzymać paznokcie o wyglądzie migdała najlepiej utwardzić je akrylem. Na tym kształcie bardzo ładnie będą wyglądały przeróżne zdobienia. Doskonały kształt przy długich paznokciach, wydłużają, wysmuklają dłoń, dodają delikatności i seksapilu. Niestety jest niepraktyczny na co dzień i przy pracach domowych.


Owalny kształt
Jeżeli żaden z kształtów zaprezentowanych do tej pory Ci nie odpowiada to możesz połączyć zalety wszystkich wymienionych, kwadratowych, szpiczastych czy o kształcie migdała a osiągniesz efekt mocnych i ładnie wyglądających paznokci. Są trwałe, świetnie wyglądają zarówno przy średniej jak i długiej długości paznokci. Ten kształt wygląda doskonale praktycznie przy każdym kształcie palca i powłoce płytki paznokcia. Jeżeli chcesz zamaskować jakieś niedoskonałości wybierz ten kształt. Jest uniwersalny. Paznokcie są mocne, mniej podatne na uszkodzenia, dzięki czemu jest wytrzymały nawet przy długich paznokciach.

Jestem bardzo ciekawa co Wy myślicie na dzisiejszy temat? Na jaki kształt paznokcia padł wasz wybór? Czy próbowałyście różnych typów kształtów, a może macie własny sposób? Podzielcie się ze mną swoim zdaniem. Czekam na wasze opinie.

1 komentarze

 1. Bardzo pomocnicze, przynajmniej wiem ze od jakiegoś czasu w końcu dobralam dobry kształt :)
  http://check-it-m.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń