google.com, pub-7519642569170682, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Paznokciowe pomysly - Problemy z Hybrydami - Paznokciowe pomysły
poniedziałek, 21 marca 2016

Paznokciowe pomysly - Problemy z Hybrydami

Wiele osób rozpoczynając przygodę z manicure hybrydowym natrafia na problemy z aplikacją, trwałością i powszechnym "nie trzymaniem się" hybrydy.
Hybryda nie utwardza się w lampie UV.
Może to być wina starych żarówek w lampie, które po prostu straciły swoją moc i należy wymienić je na nowe (w przypadku LED-ów trzeba kupić nową lampę). Kolejną przyczyną może być kiepska jakość lakieru lub zbyt grubo nałożone warstwy. Zdarza się też, że kolory o dużej ilości pigmentu - biały, czarny utwardzają się dłużej niż inne, a także takie, które w ogóle nie utwardzają się w lampach LED-owych.Takie informacje powinny być na buteleczce lub trzeba zapytać sprzedawcę.


Hybryda odchodzi płatami.
Przyczyn może być wiele, między innymi:
  • naturalnie tłusta płytka paznokcia, która bardzo zmniejsza przyczepność hybrydy (rozwiązaniem jest porządne przygotowanie paznokcia i użycie primera) jeżeli masz włosy które mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, cera jest mieszana lub tłusta, to możemy zakładać, że płytka paznokcia ma również takie właściwości
  • źle przygotowana płytka paznokcia, zbyt słabo zmatowiona, nie odtłuszczona
    cleaner-em/odtłuszczaczem 
  • lakier hybrydowy kiepskiej firmy, stara lampa
  • zbyt grube warstwy lakieru
  • kruche i rozdwajające się paznokcie
Hybryda odchodzi płatami z paznokcia od skórek.
W takiej sytuacji bardzo możliwe, że skórki zostały zalane bazą (o co nie jest trudno), a to sprawia, że pod hybrydę dostało się powietrze. Rozwiązaniem jest większa precyzja, aplikowanie lakieru 2 mm od skórek i utwardzanie paznokieć po paznokciu.

Hybryda odchodzi płatami od krawędzi paznokcia.
Taka sytuacja dzieje się często u osób z rozdwojonymi paznokciami, pracujących fizycznie, przy komputerze lub po prostu przez zwykłe niedopatrzenie. Trzeba zwrócić uwagę czy przy krawędziach płytka jest dobrze zmatowiona i odtłuszczona, a paznokcie malować na tzw. zakładkę - zawijając bazę i top poza krawędź płytki.


Hybryda w trakcie utwardzania w lampie kurczy się.
Prawdopodobnie płytka została za słabo zmatowiona i odtłuszczona przez co lakier ślizga się po jej powierzchni i podczas utwardzania ściąga się do środka. Bywa też tak, że hybrydy niektórych firm po prostu takie są i wymagają szybkiej aplikacji, a najlepiej utwardzania palec po palcu.

Powierzchnia lakieru po kilku dniach jest popękana.
Oznacza to, że hybryda sama w sobie jest zbyt mało elastyczna i w związku z tym nieodporna na uderzenia, w wyniku których pęka. Zalecałabym zmianę producenta, albo nakładanie ultra-cienkich warstw. Doraźnie, aby poprawić jej wygląd możemy pokryć ją jeszcze raz top coat-em i ponownie utwardzić. 

Dlaczego lakier hybrydowy po przetarciu odtłuszczaczem (cleaner-em) robi się matowy?
Producenci oferują je w różnych stężeniach alkoholu - czasem niestety zbyt słabych. Zanim przetrzesz paznokieć odtłuszczaczem odczekaj chwilę (około 2 minuty) po wyjęciu ręki z lampy. Powinno pomóc. 
Hybryda nie chce zejść acetonem/remover-em.
 Tylko się cieszyć:) A tak naprawdę problem znany mi doskonale. Teoretycznie po odmoczeniu w acetonie lakier powinien bez problemu, w kawałkach odejść z paznokcia. W praktyce przyda nam się drewniany patyczek lub metalowe dłutko i bloczek polerski, za pomocą których delikatnie usuniemy lakier. Generalnie trzeba uzbroić się w cierpliwość, dobrze namoczyć waciki, zawinąć w folię aluminiową (błyszczącą stroną do środka). Można także włożyć dłoń do lampy UV, bo wydzielane w niej ciepło ułatwi wchłonięcie się preparatu w hybrydę.

inspirację zaczerpnełam z bloga Cosmetics freak -  (link)

Czekam na komentarze odnoście lakierów hybrydowych semilac oraz jakie inne firmy polecacie i dobrze się trzymają oraz propozycji kolorów, jakie sobie kupić.

0 komentarze

Prześlij komentarz