google.com, pub-7519642569170682, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Paznokciowe pomysly - Wybielanie paznokci - żółte paznokcie - Paznokciowe pomysły
niedziela, 24 kwietnia 2016

Paznokciowe pomysly - Wybielanie paznokci - żółte paznokcie


Problem pożółkłych paznokci dotyka wielu kobiet. Zobacz jak sobie z nim radzić.


1. Przyczyną żółknięcia paznokci może być nałóg palenia papierosów, więc trzeba go rzucić. Może to też być jakaś choroba, np. grzybica-pierwsze stadium, którą szybko można wyleczyć. W takich przypadkach musimy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Natomiast jeśli jesteśmy pewne, że to żadna z przyczyn powyżej to możemy zastosować się do kolejnych rad.

2. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zmienić to lakiery do paznokci. Ciemne kolory nałożone bez specjalnej bazy powodują efekt żółknięcia. Więc jeśli masz ochotę na ciemny lakier to najpierw nałóż na paznokcia bazę. Można ją dostać w każdej drogerii. Jeśli już chodzi o zadbane paznokcie powinnaś używać również odżywki, jest naprawdę przydatna.

3. Dalszym ciągiem wybielenia paznokci jest moczenie ich co jakiś czas w proszkach do tego przeznaczonych - spokojnie można nabyć taki w aptece. Proszek taki wsypuje się do wody i zamacza w nim paznokietki. 

4. Banalnie prostym i zarazem skutecznym sposóbem jest pasta do zębów. Szczoteczką nałóż na paznokcie pastę wybielającą i przez 1-2 minuty porządnie je szoruj. W zależności od stopnia przebarwień możliwe, że będziesz musiała powtórzyć tę czynność kilka razy. Najlepszy efekt daje stosowanie białych past wybielających (np. z dodatkiem sody oczyszczonej), odradzam pasty zielone i niebieskie o żelowej konsystencji.

5. Dobrym sposobem działającym na takiej samej zasadzie jest rozpuszczenie dużej ilości mydła białego (ale naprawdę ogromnej) i w momencie kiedy woda będzie już biaława moczyć w niej paznokcie.

6.  Do domowych sposobów można też zaliczyć czyszczenie sokiem z cytryny. Sok z połówki cytryny wyciśnij do plastikowej miseczki. Dodaj taką ilość sody oczyszczonej, by uzyskać chropowatą papkę. Nałóż ją na paznokcie i szoruj za pomocą starej szczoteczki do zębów. Opłucz dłonie i w razie potrzeby powtórz zabieg. Uwaga: jeśli skóra w pobliżu paznokci jest uszkodzona, możesz odczuwać nieprzyjemne pieczenie.

7. Zmieszaj sodę z wodą utlenioną w takich proporcjach, by uzyskać papkę o konsystencji pasty do zębów. Nałóż ją na paznokcie i pozostaw na 3 minuty. Spłucz ciepłą wodą. Moja mikstura składa się z 1 łyżki wody utlenionej i 2 1/4 łyżki sody oczyszczonej.

8. Kilka tabletek do czyszczenia protez rozpuść w ciepłej wodzie. Włóż palce do roztworu i namaczaj przez około 5 minut. Osad z paznokci powinien zniknąć.

9. Przyczyn w pożółkłych paznokciach można również doszukiwać się w różnych schorzeniach i chorobach, na przykład: łuszczyca, żółtaczka, czy też przewlekłe infekcje. Również zażywanie niektórych lekarstw może prowadzić do zmiany zabarwienia płytki paznokcia.

0 komentarze

Prześlij komentarz