google.com, pub-7519642569170682, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Paznokciowe pomysly - Co jeść żeby mieć mocne paznokcie i włosy - Paznokciowe pomysły
wtorek, 12 lipca 2016

Paznokciowe pomysly - Co jeść żeby mieć mocne paznokcie i włosy


To pytanie męczy nasz od zawsze, między innymi dla tego że każda z nas będąc matką, żoną, modnisią, okularnicą, szarą myszką, kierowniczką lub ekspedientką w sklepie chce mieć piękne zdrowe, twarde, nie połamane paznokcie.

 Genetyka to podstawa naszych paznokci i włosów, jeśli nasz mama lub mamcia miały słabe paznokcie to my z dużym prawdopodobieństwem również będziemy miały słabe.

 Hormony - androgeny - ten element najlepiej wytłumaczy nam lekarza ale podstawą do diagnozy jest zrobienie sobie badań.

A teraz przejdziemy do tego co same możemy zrobić dla naszego piękne, musimy tylko zdać sobie sprawę z bardzo, bardzo ważnej zasady  WSZYSTKO CO DOSTARCZAMY NASZEMU ORGANIZMOWI ON W OSTATNIEJ KOLEJNOŚCI DOSTARCZA DO WŁOSÓW I PAZNOKCI.
Dla tego po pierwsze to systematyczności w przyjmowaniu różnych specyfików po drugie to wymaga czasu (najmniej miesiąc - po tym okresie powinny być widoczne pierwsze efekty )

Aby nasze upiększające elementy ( włosy i paznokcie ) były piękne musimy dostarczyć im minerały i witaminy :
- biotyna, 
- kwas foliowy,
- kwas pantotenowy,
- cynk,

Drugim krokiem jest olejowanie paznokci i włosów.
Ja do obu używam oleju rycynowego.
Olejowanie Paznokci opisałam tutaj.
Na włosy używam samego oleju, wcieram we włosy zawijam w folię i robię na tym turban z ręcznika żeby im było ciepło i zostawiam na dwie godziny, tyle samo można również olejować paznokcie. 2w1.

Trzecim krokiem aby zadbać o nasze paznokcie i włosy jest picie drożdży - takich zwykłych piekarniczych.

Kuracja drożdżami :
Przez pierwszy tydzień proponuje pić 1/3 kostki żeby przyzwyczaić się do smaku, nie chce Wam obrzydzać ale może powodować u Was odruch wymiotny.
Przygotowujemy drożdże i zalewamy je wrzątkiem tak żeby nie było grudek a konsystencja była jednolita - to jest MEGA ważne - żeby nie zachorować na drożdżycę, ale najlepiej pić zimne w tedy smak jest mniej intensywny.
Kolejne trzy tygodnie kuracji pijemy już duszkiem pół kostki drożdży, efekt będzie widoczny po miesiącu a kurację można przedłużyć, a później co jakiś czas powtarzać np: co 4-5 miesięcy.

Życzę Wam powodzenia i koniecznie napiszcie jak się u Was sprawdziła kuracja i opiszcie efekty. KONIECZNIE !

 

0 komentarze

Prześlij komentarz